ŁKS Łódź

Przedstawiamy uczestników pierwszych dokończonych mistrzostw Polski
Tak było prawie 100 lat temu a jak będzie teraz ?
Po odzyskaniu niepodległości i zakończeniu wojny z bolszewikami łódzcy kibice znów mogli emocjonować się meczami ŁKS-u. W 1921 roku łodzianie zwyciężyli w rozgrywkach okręgowych (w czym ogromna zasługa sprowadzonego z Krakowa Adama Obrubańskiego), mogli więc dostąpić zaszczytu reprezentowania Łodzi w pierwszych (ukończonych) mistrzostwach Polski.

Ełkaesiacy, którzy w tym czasie dopiero uczyli się piłkarskiego rzemiosła od najlepszych – przede wszystkim krakowian i lwowian, skazywani byli na pożarcie i faktycznie, wysoka porażka w pierwszym meczu na stadionie Cracovii (7:1) potwierdziła, że łodzianie premierowy start w gronie najlepszych potraktować muszą w kategoriach zebrania niezbędnego doświadczenia. Siedem porażek i tylko jeden remis (3:3 z Wartą Poznań) nie zniechęciła jednak nikogo, czego dowodem postawa drużyny w następnym roku. Ełkaesiacy zakwalifikowali się do pierwszego etapu mistrzostw Polski i w grupie północnej zajęli wysokie drugie miejsce pokonując dwukrotnie Strzelca Wilno i raz Polonię Warszawa. Koniec końców mistrzostwo zdobyła Pogoń Lwów, wicemistrzostwo – Warta Poznań, a trzecie miejsce przypadło ex aquo Cracovii i ŁKS-owi.
ŁKS zdobył dwa razy mistrzostwo Polski (1958 i 1998) oraz raz Puchar Polski (1957). Łódzki Klub Sportowy zajmuje 6. miejsce w Tabeli wszech czasów Ekstraklasy.
Obecnie używane barwy Biało-Czerwono-Białe
Życzymy powodzenia