Dzisiaj, punktualnie o godzinie 8:30, miał rozpocząć się Turniej im. Karola Wojtyły o Puchar PGE… 🏆🇵🇱🇻🇦⚽️

Niestety, z powodu panującej pandemii, nie dane nam jest spotkać się teraz na stadionie Hutnika Kraków z fantastycznymi, młodymi piłkarzami z całej Polski i zagranicy, aby wspólnie, na sportowo, uczcić zbliżającą się wielkimi krokami 💯 rocznicę urodzin Ojca Świętego.

ℹ️Zgodnie z wcześniejszym komunikatem, o nowym terminie rozegrania turnieju będziemy informować w lipcu.

⚽️Póki co pozostaje nam wsłuchać się w naukę Jana Pawła II o roli sportu w życiu człowieka. Jak wiele pozytywnych wartości może on nam przynieść świadczą choćby słowa wypowiedziane przez Ojca Świętego podczas Jubileuszu Sportowców 28.10.2000 roku:

▶️„Potencjał ukryty w sporcie sprawia, że jest on szczególnie ważnym narzędziem integralnego rozwoju człowieka oraz czynnikiem niezwykle przydatnym w procesie budowania społeczeństwa bardziej ludzkiego. Poczucie braterstwa, wielkoduszność, uczciwość i szacunek dla ciała – stanowiące z pewnością niezbędne cnoty każdego dobrego sportowca – przyczyniają się do budowy społeczeństwa, gdzie miejsce antagonizmów zajmuje sportowa rywalizacja, gdzie wyżej ceni się spotkanie niż konflikt, uczciwe współzawodnictwo niż zawziętą konfrontację. Tak pojmowany sport nie jest celem, ale środkiem: może się stać czynnikiem współtworzącym cywilizację i służącym prawdziwej rozrywce, pobudzającym ludzi, by ujawniali swoje najlepsze strony, a unikali wszystkiego, co może im zagrażać lub wyrządzać poważne szkody im samym lub innym” ❤️⚽️

📸Foto: Thomas J. O’Halloran/ centrumjp2.pl

#TurniejKarolaWojtyły
#grupaPGE
#HutnikKraków
Grupa PGE
Hutnik Kraków – Nowy Hutnik 2010