Relacja radiowa z naszego turnieju w Polskim Radiu Dzieciom

Niepodległościowy turniej piłkarski dla dzieci z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości U-10 i U-8 Turniej pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział młodzi piłkarze reprezentujący kluby, które uczestniczyły w pierwszych mistrzostwach Niepodległej Polski w 1921 roku. Na stadionie im. Generała Kazimierza Sosnkowskiego przy ul. Konwiktorskiej 6 w Warszawie zagrali: POGOŃ LWÓW, WARTA POZNAŃ, CRACOVIA, ŁKS ŁÓDŹ i POLONIA WARSZAWA (około 200 piłkarzy w wieku 8 i 10 lat).

Zorganizowane blisko 100 lat temu rozgrywki oprócz walorów czysto sportowych miały również istotny cel patriotyczny. Wreszcie, po latach niewoli, rozegrano mistrzostwa Polski, w których spotkały się drużyny z wszystkich trzech zaborów. Spajano społeczeństwo w jeden naród, a jednocześnie pięknie zamanifestowano młodą jeszcze niepodległość!

Turniej Piłkarski na 100 lecie Odzyskania Niepodległości Polski o Puchar PGE tę atmosferę przywołał i był dla młodych uczestników i wszystkich zgromadzonych widzów żywą lekcją historii.

Audycja do odsłuchania tutaj: https://www.polskieradio.pl/18/4472/Artykul/2213092,1011-Dzieciecy-turniej-pilkarski?fbclid=IwAR1sz2HyvIQfJf58fPdfwDBh19G4vfh7FhsMO-ye2t7yjRLioLKlI5f1EvA